Czy możliwe jest przedawkowanie witaminy K1?

Czy możliwe jest przedawkowanie witaminy K1? Chodzi o witaminę pochodzącą prosto z roślin, ponieważ jestem na diecie roślinnej i zauważyłam, że do mojego organizmu chcąc nie chcąc trafia jest bardzo dużo. Ciekawi mnie czy witaminę K w takiej formie również da się przedawkować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,
filochinon in. witamina K1, podawany w dawkach profilaktycznych zapobiegających niedoborowi, nie powoduje objawów toksyczności. Zapotrzebowanie na witaminę K u dorosłych jest stosunkowo niskie, może ono ulec zwiększeniu przy wysokiej podaży witaminy A i E z pożywienia. Będąc na diecie roślinnej, nie musi się Pani obawiać przedawkowania witaminy K1.
Pozdrawiam