Czy możliwe jest przesunięcie daty porodu?

Witam. Ostatnia miesiączka 2/10/17. Wszystko na niebie wskazywało że jestem obecnie w 28 5 tc(poród 9/07) Natomiast we środę byłam na USG trzeciego trymestr i Pan doktor powiedział że mamy przesuniecie ciazy, bo z wielkości mózgu dziecka-wszystkie narządy symetryczne do siebie- mamy 25/26 tc ....czyli poród przesowa nam się o 3/4 tygodnie. Pytał czy miałam nieregularne miesiączki- tak ale w ciągu roku może były 3 (mam też niedoczynność tarczycy) mam iść w poniedziałek do swojej Pani ginekolog i ona ma ustalić. Żadnych zastrzeżeń do dzisziusia nie ma- ja jednak trochę się zdziwiłam. Wspomne że tydzień po niedostatku okresu test ciążowy wyszedł pozytywny. :) proszę o jakieś opinie

Lek. Michał Lenard

Termin porodu określany za pomocą daty ostatniej miesiączki często jest korygowany za pomocą badania USG, które zazwyczaj jest bardziej precyzyjną metodą ustalania tego terminu. Takie korekty są szczególnie przydatne właśnie u kobiet, które mają nieregularne miesiączki. Pozdrawiam!