Czy możliwe jest schudnięcie 6 kilo w 6 tygodni?

Mam 16 lat, jestem młodą dziewczyną, ale mam wielki problem. Mam 160 cm wzrostu i ważę 60 kilo. Mam dość duży brzuch, na którym mam cellulit... (ale tylko jak wciągnę brzuch) i potężne uda. Na udach też mam cellulit, ale taki mały, prawie niewidoczny. Mam również oponkę, ale wydaje mi się, że jestem taka "przy tuszy", ponieważ mam bardzo wolną przemianę materii. Chcę bardzo schudnąć i lepiej się czuć i wyglądać. Pomocy!!

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli masz wolną przemianę materii, nie powinnaś stosować niskokalorycznych diet odchudzających, które tylko pogarszają problem i prowadzą do efektu jojo. Powinnaś zacząć od regularnych ćwiczeń i zdrowej diety. Cellulit jest spowodowany brakiem aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem do utraty masy ciała. Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut.

Dodatkowo zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Oprócz tego musisz wiedzieć, że:
Codziennie powinnaś spożywać 4-5 posiłków, małych objętościowo, co 2-3 godziny. Nie mogą to być produkty typu bułka z masłem czy batonik. Żywność powinna być pełnowartościowa i zdrowa.

Nie pij gazowanych napoi ani słodkich nektarów czy napojów. Zawierają one mnóstwo cukru i są niekorzystne dla zdrowia i sylwetki. Zastąp je wodą niesmakową, słabą herbatą, herbatą owocową, czerwoną lub zieloną (ale nie tymi w butelkach) lub sokiem 100% (maksymalnie 2 szklanki dziennie, najlepiej rozcieńczone z wodą 1:1).

Unikaj słodyczy. Pozwól sobie na 2 batoniki tygodniowo lub 2 porcje lodów, ale nie więcej. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, przeczytaj artykuł, w którym znajdziesz wiele cennych informacji: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pozdrawiam.