Czy możliwe jest słyszenie szumów jakby z zewnątrz?

Czy możliwe jest słyszenie szumów jakby z zewnątrz? Od kilku dni słyszę szumy, szczególnie kiedy jest względnie cicho, niemożliwe, aby był to dźwięk czegoś ponieważ słyszę to także kiedy mam założone stopery. Dźwięk ten można określić jako wiatr lub lekką szlifierkę, ale najgorsze, że mam wrażenie jakby odgłosy te dobiegały z zewnątrz, z oddali, nawet w środku nocy. Mam też od czasu do czasu typowe szumy w uszach, coś jak świerszcze, ale są one dla mnie akceptowalne. Stałam się też wyczulona na dźwięki np. od instalacji elektrycznej, lodówki i robię wszystko, aby te dźwięki niwelować. Byłam u psychiatry i stwierdził, że to być może stres, ale nie stwierdza urojeń.

Witam,
wyczulenie na dźwięki może rzeczywiście być przyczyną stresu w tym rozumieniu, że kiedy człowiek odczuwa nieprzyjemny niepokój i ma kłopoty ze snem, docierają do niego dźwięki z otoczenia o słabszym, niż dotąd wychwytywane, natężeniu. Myślę, że w przypadku Pani dolegliwości warto omówić z lekarzem rodzinnym lub neurologiem i laryngologiem. Oni wykluczą istnienie biologicznych przyczyn takiej percepcji lub zalecą odpowiednie leczenie. Następnie warto zwrócić się do psychologa w celu opracowania technik niwelujących negatywne skutki uporczywych dźwięków i uspokojenia systemu nerwowego. Życzę spokoju.