Czy możliwe jest SM u 21-latki?

2 lata temu robiłam MR wynik ognisko i blizna w obrębie istoty białej. Potencjały wzrokowe i słuchowew normie.pobrano PMR w surowicy wynik dodatni obecność bialka oligoklonalnego podejrzenie SM bo mam zmiany demielinizacyjne lecz drugi neurolog twierdzi ze jak pracuje 20lat tak zmiany w SM są w innym miejscu i nikt nie ma prawaSM podejrzewać objawow bylo brak stwierdził zbyt prosty kręgosłup szyjny ijedno ramię nizej niż drugie. Czekam na rezonans.ktoś rozjaśni wynik płynu?co może mi być?

Witam!
Należy monitorować RM głowy. Oligoklonalne prążki w płynie mózgowo-rdzeniowym raczej przemawiają za. Jeżeli zdania fachowców są rozbieżne, należy zasięgnąć opinii kolejnego, ale nie internetowej, tylko na żywo, czyli po badaniu.
Powodzenia
W. Łuczkowski.