Czy możliwe jest SM u 33-latki?

Dzień dobry Robiłam 2 razy rezonans głowy w pierwszym i drugim wyszły zmiany degeneracyjno demieliniazcyjne te same bez cech aktywnego procesu. NIE MAM ŻADNYCH OBJAWÓW W BADANIU NEUROLOGICZNYM BEZ ZMIAN TYLKO CZASEM DRWTWIWJE MROWI MI RĘKĄ I TWARZ ALE MAM TEŻ NERWICE WIĘC NIE WIEM CZY TO OD TEGO CZY MOŻE SM?

Witam! Przy wątpliwościach diagnostycznych należy pogłębić diagnostykę w kierunku podejrzenia choroby "cięższej", czyli neurologiczną. Różnicowanie bez odpowiednich badań laboratoryjnych jest dość trudne, gdyż w przebiegu SM zazwyczaj są mniej lub bardziej rozwinięte zaburzenia nerwicowe. Konieczne jest EEG, Potencjały wywołane i ew. badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Powodzenia W. Łuczkowski.