Czy możliwe jest stosowanie komórek macierzystych przy leczeniu cukrzycy typu 1?

Witam jestem mamą 11-letniego chłopca u którego z diagnozowano cukrzyce typ 1 18 września tego roku czy jest szansa na leczenie komurkami macierzystymi.

Lek. Tomasz Budlewski

ew takie informacji udzieli lekarz diabetologa prowadzący pacjenta, osobiście nie słyszałem o takim leczeniu aby było standardowo prowadzone, a dziecko ma zabezpieczoną krew pępowinową?
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.