Czy możliwe jest to ,że z córką zarażamy się na wzajem?

Ponad 2 tygodnie temu córka przyniosła z przedszkola angine ropna,oczywiście dostała antybiotyk.Po 5 dniach choroba złapał również mnie,także dostałam antybiotyk.Po kuracji antybiotykowej na drugi dzień widzialam,że znów córkę coś bierze,podałam jej neosine,po ktorym poczuła się lepiej.Kiedy ja skończyłam swój antybiotyk,także czułam się jak bym była nie do leczona.Zdążyło minąć parę dni i złapałam zapalenie oskrzeli na które również dostałam antybiotyk.Dzis widzę że córka już ma katar i kaszle.Zanacze że jestem w 5 miesiącu ciąży.Czy możliwe jest to,że z córką zarażamy się na wzajem?czy też nie pomógł nam poprzedni antybiotyk?jak zakończyć nieustanne infekcje w naszym domu,i zapobiegac następnym?Ile witaminy C dziennie może przyjmować kobieta w ciazy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to wielce prawdopodobnie iż Pani z córką zarażacie się od siebie. Witamina C jest przeciwwskazana w ciąży. Pozdrawiam.