Czy możliwe jest to, żebym schudła w 3 tygodnie?

Mam 12 lat, ważę 45 kg i mam 151 cm wzrostu. Moim problemem nie jest waga lecz fałdki na brzuchu i grube uda. Dręczy też mnie mój wzrost, gdyż moje koleżanki mają już ok. 158 cm. Nie odżywiam się zbyt zdrowo. Chciałabym w ok. 3 tygodnie pozbyć się brzucha i ud. Jest to możliwe w zdrowy sposób? Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać, biorąc pod uwagę, że szybko się mecze.
12 LAT ponad rok temu

Witam. Jesteś w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu, co oznacza, że Twoja sylwetka cały czas się zmienia (masa ciała i wzrost). Nie masz nadwagi i nie powinnaś się odchudzać. Jedyne co warto zrobić dla swojego ciała – zarówno zdrowia jak i utrzymania prawidłowej masy ciała – to zacząć regularnie ćwiczyć oraz wprowadzić prawidłowe zasady odżywiania, o których przeczytasz m.in. tutaj http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Do sportów aerobowych (rolki, bieganie, rower, itp.) dodaj ćwiczenia siłowe na brzuch. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pamiętaj, aby ćwiczyć regularnie minimum 3-4 razy w tygodniu po ponad 30 minut – tylko wtedy skutecznie spalimy tkankę tłuszczową. Nic jednak nie dzieje się natychmiast, dlatego wytrwale dąż do osiągnięcia celów. Przy tym nie stosuj żadnych restrykcyjnych diet odchudzających. Pozdrawiam.

Witaj,
Twoja masa ciała w stosunku do wieku i wzrostu jest prawidłowa. Jeśli chcesz nieco zredukować ilość tkanki tłuszczowej wprowadź do swojego jadłospisu kilka prostych zmian. Po pierwsze zrezygnuj z produktów typu fast food i słodzonych napojów gazowanych. Ogranicz słodycze najlepiej spożywając je raz w tygodniu po głównym posiłku w niewielkich ilościach np. kilka kostek gorzkiej czekolady, salaterka galaretki czy mały lód śmietankowy bez dodatków. Jedz codziennie 4-5 posiłków odstępach co 3-4 h. Sięgaj po produkty pełnoziarniste takie jak żytnie pieczywo, brązowy ryż, otręby. Do każdego posiłku dodaj porcję warzyw. Codziennie spożywaj więc ok. 5 porcji warzyw i do 2 porcji owoców. Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami. Wypijaj każdego dnia około 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. W wolnym czasie uprawiaj proste formy aktywności fizycznej takie jak np. spacer w szybkim tempie, jazda na rowerze czy pływanie. Jeśli zastosujesz się do wspomnianych rad a aktywność będzie regularna po kilku tygodniach zauważysz wyniki w postaci wysmuklenia ciała. Nie zapomnij przed rozpoczęciem ćwiczeń zmierzyć swoich obwodów (tj. obwód talii i uda) tak byś mogła dokładnie obserwować efekty.