Czy możliwe jest trzecie cesarskie cięcie?

Witam, mam 40 lat i za sobą trzy porody. Pierwszy naturalny (2002), drugi (2007) i trzeci (2016) to juz cc. Zastanawiamy się z mężem nad jeszcze jednym skarbem ale troszkę się obawiamy czy aby nie jest to zbyt duże zagrożenie. Czy w moim wieku trzecie cc jest bardzo dużym ryzykiem? Pozdrawiam,

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani porozmawiać z ginekologiem prowadzącym, gdyż dopiero po zbadaniu Pani, dokładnym wywiadzie, określeniu przyczyny poprzednich cięć, będzie mógł on określić, czy kolejna ciąża może stanowić zagrożenie.