Czy możliwe jest uratowanie korzenia zęba?

Czy po poparzeniu podchlorynem sodu tkanek okołowierzchołkowych korzeń zęba (jedynki) może być do uratowania przy otwartym kanale zęba (przez dwa miesiące)? Miejsce jest nadal zaczerwienione i tkliwe przy dotyku.

Podchloryn sodu jest popularnym środkiem płuczącym w gabinetach stomatologicznych. Leczenie kanałowe jest skomplikowaną procedurą i niestety mogą jej towarzyszyć powikłania spowodowane tym środkiem. Stan tkanek możliwy będzie do oceny na wizycie u stomatologa. Proszę zgłosić się na wizytę do specjalisty. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl