Czy możliwe jest urodzenie kolejnego dziecka przy obniżeniu macicy?

Mam stwierdzone obniżenie macicy po porodzie, dziecko było duże a poród długi i ciężko zakończony vacum. Macica jest bardzo nisko widoczna w szparze sromowej. Czy mozliwe jest urodzenie dziecka następnego z taką wada? Czym może grozić poród drugiego dziecka w takiej sytuacji? Zalecono pessar pierścieniowy. Jeszcze nie rozmawiałam ze swoim lekarzem o drugiej ciąży. Mam 31lat.

Proszę porozmawiać z ginekologiem który miałby prowadzić ciążę. Udzieli on Pani niezbędnych informacji. Ciąża jest możliwa, ale raczej właśnie z opieką ginekologa.