Czy możliwe jest usunięcie przerw między zębami?

Witam, miałem 3 lata temu korygowany kształt zębów za pomocą licówek kompozytowych tzw. bonding. Była zamykana diastema i przerwy między jedynami a wystającymi dwójkami. Teraz mam założony aparat samoligaturujący Damon. Czy ten aparat swoją siłą i działaniem zamknie przerwy między zębami a sam kompozyt powoli będzie wykruszał? Jak to może działać? Skoro mam już aparat to nie chcę po leczeniu mieć licówek, tylko swoje, ładne zęby.

Jeśli istnieje u Pana dysproporcja pomiędzy szerokością sumy wszystkich zębów a rozmiarami wyrostka kostnego szczęki i żuchwy być może będzie trzeba pozostawić całe lub częściowe uzupełnienia kompozytowe. Pozdrawiam