Czy możliwe jest uszkodzenie miedniczki nerkowej u 4-miesięcznego dziecka?

Dzień dobry, proszę o poradę. Mój syn 4,5 miesieczny słabo przybiera na wadze.Dostalisny skierowanie na morfologię i badanie moczu.Morfologia wyszła Ok, poza leukocytami (podwyższone 13.13tys/ul), w moczu też leukocyty 50-70, i liczne bakterie, nie miał gorączki, jest pogodny, w usg poszerzona Miedniczka w lewej nerce-czy to na skutek tej infekcji?czy mogło dojść do trwałego uszkodzenia miedniczki?Dbamy o higienę, skąd ta infekcja?u dziecka podejrzewają skaze bialkowa i refluls

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u nefrologa/urologa dziecięcego w celu wykluczenia wady wrodzonej nerek