Czy możliwe jest uzależnienie od alkoholu dorosłego dziecka alkoholika?

Czy ja będę alkoholikiem, mam 18 lat? Mój ojciec jest, wrócił do picia po 10 latach abstynencji, teraz zaburza spokój rodzinie. Nie chcę być taki jak on i na szczęście jestem bardziej podobny do mojej mamy z charakteru. moim głównym lękiem jest to ze zostanę alkoholikiem (to jest podłoże moich innych lęków, ale radze sobie jakoś, potrafię się cieszyć życiem). Nigdy nie "zgonowałem",pamiętam doskonale każdą imprezę poza drobnymi szczegółami, piję rzadko, potrafię nie pić alkoholu na imprezie.

Dzień dobry,

Posiadanie ojca uzależnionego od alkoholu NIE OZNACZA, że Pan również będzie miał problem z alkoholem.
Myślę jednak, że mógłby Pan skorzystać z różnych form pomocy w Poradni Leczenia Uzależnień, dla bliskich osoby uzależnionej.