Czy możliwe jest w połączeniu z dietą bezglutenową pozbycie się trądziku bez leków?

Witam, mam 19 lat, trenuję na siłowni i mam problem z trądzikiem na twarzy. Dieta opiera się na ryżu, kaszy, nabiale, mięsie i rybach, (używek nie stosuję). Ostatnio uzupełniam dietę o błonnik. W celu wyeliminowaniu trądziku postanowiłem wyrzucić z diety nabiał całkowicie, w zamian za to stosowałbym odżywkę białkową o trzech źródłach białka: serwatki, kazeiny i soi. Pytanie czy możliwe jest w połączeniu z dietą bezglutenową pozbycie się trądziku bez leków?

Dobry wieczór,
istnieje nawet choroba Dühringa, czyli skórna manifestacja nietolerancji glutenu.
Warto spróbować z dietą bezglutenową o ile lekarze nie chcą robić diagnostyki w tym kierunku. Może warto porozmawiać na temat diagnostyki z lekarzem.

Nie ma potrzeby suplementacji białka i błonnika przy diecie bez nabiału i bez glutenu. Wystarczy dobrze zbilansowana dieta. Zastanawiam się, co chce Pani osiągnąć odstawiając nabiał, jeśli przyjmuje Pan białka występujące w nabiale w formie odżywek.

Warto z zgłosić się do dietetyka, który przyjrzy się dokładniej całej sytuacji i pomoże Panu zbilansować dietę bez suplementów.

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska

Nie da się leczyć trądzika dietą. Gluten nie tu ma nic do rzeczy, jak również nabiał. Po internecie krążą różne bzdury, nie należy im wierzyć. Trądzik bez leczenia minie sam z wiekiem, ale jakie zostawi ślady, to już inne pytanie... Moim zdaniem należy leczyć.

Nie da się wyleczyć trądziku dietą. Moim zdaniem powinien Pan zgłosić się do dermatologa celem rozpoczęcia leczenia. Oczywiście trądzik wraz z upływem czasu powinien zniknąć, jednak istnieje ryzyko, że bez leczenie pozostawi blizny, przebarwienia.

Nie, takiej opcji nie ma, bez leków nie da rady.

Promocja „Przyprowadź koleżankę”

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.