Czy możliwe jest wodogłowie u płodu?

Witam, jestem w 26-tym tygodniu ciąży. Na usg wykryto powiększenie bocznej komory na poziomie 10,14 cm. Zrobione zostały badania w kierunku cytomegali, zarówno wynik IGG oraz IGM wyszły ujemne. Następna kontrolę i powtórne usg mam dopiero za 2 tygodnie ale nie dalej mi spokoju jakie mogą być przyczyny powiększone komory. Dodam, że mam też astmę oskrzelową, 2 razy miałam duszności. Obecnie lecze się u pulmologa a leki nie mają wpływu na płód ale czy niedotlenienie mogło być przyczyną powiększenia? Pani doktor prowadząca moja ciążę mówi żeby narazie się tym nie przejmować tylko musimy czekać na następne usg aby sprawdzić czy komora się powiększa czy nie. Razem z partnerem boimy się o małą czy nie jest to wodoglowie jakie mogą być konsekwencje tego powiększenia.

Lek. Michał Lenard

Ewentualne niedotlenienie nie jest przyczyną powiększenia komory bocznej mózgu. Tak jak Panią poinformowała ginekolog, na chwilę obecną nie należy się martwić. Możliwe, że powiększona komora boczna będzie się stopniowo zmniejszać w miarę upływu czasu. Należy zgłosić się na USG w wyznaczonym terminie i pozostawać pod opieką swojego ginekologa. Pozdrawiam!