Czy możliwe jest wykonanie podwiązania jajowodów?

Witam. Mam 28 lat i 3 dzieci. Każda ciąża była rozwiązywana przez cc (przy dwóch pierwszych cięcie na macicy poziomo, przy trzecim pionowo). Po ostatnim porodzie zostałam poinformowana jeszcze w szpitalu, że kolejna ciąża będzie dla mnie dużym zagrożeniem. Czy w związku z tym prawo dopuszcza wykonanie zabiegu podwiązania jajowodów? Czy jest szansa, ze taki zabieg moze być w moim przypadku wykonany?

Lek. Paweł Szadkowski

Została Pani poinformowana, że kolejna ciąża będzie dla Pani "dużym zagrożeniem", ale nie bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, dlatego ciężko powiedzieć, czy Pani przypadek kwalifikuje się do takiego zabiegu. Najlepiej, gdyby porozmawiała Pani z lekarzem, który wydał wcześniejszą opinię, gdyż on najlepiej wie, jaki jest Pani stan zdrowia i kondycja narządów rodnych. W przypadku zagrożenia życia taki zabieg oczywiście można wykonać.