Czy możliwe jest wyrobienie płaskiego brzucha w dwa tygodnie i jak to osiągnąć?

Witam. Jestem dziewczyną, mam 15 lat. Ważę 65 kg, przy wzroście165 cm. Czy to już otyłość? Jestem średnio aktywną osobą, ale ostatnio staram się wprowadzać dużo ruchu do swojego trybu życia. Moja sylwetka jest nieco dziwna, mam duży biust i nie widać po mnie, że jestem aż taka gruba... Ostatnio zaczęłam biegać rano i wieczorem po 10 minut bez przerwy i robię 100 brzuszków. Kilka dni temu dowiedziałam się, że za dwa tygodnie wyjeżdżam na wakacje do Turcji. Robię co mogę, żeby zrzucić parę kilo i bardzo bym chciała, żeby mój brzuch był płaski. Boje się jednak, że stracę przy okazji trochę w biuście. Co do jedzenia, to mogłabym nie jeść praktycznie nic, bo mam bardzo silną wolę, więc jedzenie słodyczy, czy podjadanie odpada. Niestety lubię jeść, dlatego ostatnio przytyłam. Czy możliwe jest wyrobienie sobie płaskiego brzucha w dwa tygodnie i jak najlepiej to osiągnąć? Już wcześniej próbowałam się odchudzać, niestety pojawił się efekt jo-jo. Nie stosowałam żadnych specjalnych diet. Po prostu nie jadłam praktycznie nic. Rano i wieczorem jogurt owocowy (duży) z musli i to mi wystarczało. W mojej rodzinie występuje otyłość, nadwaga także. Co prawda rodzice są szczupli, ale dziadkowie mają nadwagę. Nie byłam u lekarza, ale od małego byłam 'pulchną' dziewczynką. Niedawno też próbowałam A6W, ale niestety czasowo nie wyrabiałam i po dwóch tygodniach musiałam przerwać trening. Codziennie jem mniej więcej tak (wakacje): 13-14.00 - śniadanie - zwykła bułka z jakimś serkiem topionym i pomidorem 15-16.00 - obiad - dużo ziemniaków, mięsa, ogórki, woda gazowana - zależy od dnia, ale bardzo lubię potrawy mączne, takie jak pierogi, naleśniki itd. 22-23.00 - kolacja - bułka z serkiem, sok Nie choruję na żadne choroby przewlekłe! PS. Proszę o szybką odpowiedź, bo zależy mi na czasie! :(( Czy jest to wykonalne?

Witam serdecznie,

na początku muszę Cię niestety rozczarować -  w dwa tygodnie nic nie zdziałasz. Odchudzanie i wyszczuplanie sylwetki, aby było trwałe, wymaga czasu, konskekwencji i odpowiedniej motywacji. Oczywiście w ciągu dwóch tygodni możesz stracić 1, czy 2 kilogramy, ale co dalej?

Twoje BMI wynois 23 i znajduje się na granicy 90 centyla, od którego zaczyna się nadwaga, jednak nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy to już nadwaga, ponieważ należałoby przeprowadzić badanie składu ciała. Na pewno jest to sygnał ostrzegawczy, by wreszcie zacząć zdrowo się odżywiać i skończyć z nieskutecznymi i szkodliwymi formami odchudzania, jak głodzenie się lub jedzenie samego jogurtu. Wszystko to powoduje, że Twój organizm spowalnia metabolizm i nastawia się na magazynowanie tłuszczu. Musisz to zmienić zaczynając od regularnego spożywania posiłków. Jest to banalne, ale skuteczne - udowodniono, że nawet osoby, które były na diecie 1000kcal i spożywały je w jednym posiłku chudły wolniej niż osoby, które spożywały 1000kcal w pięciu posiłkach. Teraz jesz 3 posiłki, a ten ostatni trochę za późno.

Moja propozycja zmian jest następująca:
I śniadanie: bułka grahamka lub pieczywo razowe (nie białe), twaróg lub chuda wędlina (serki topione zawierają za dużo tłuszczu), warzywa - sałata, ogórek, pomidor, papryka do wyboru
II śniadanie - mała przekąska np. jogurt i owoc, mała kanapka z sokiem owocowym, sałatka jarzynowa z chlebem chrupkim itp.
III obiad - mniej ziemniaków - zastąp je kaszą gryczaną, jaglaną, jęczmienną, makaronem i ryżem brązowym, mięso wybieraj chude np. drób lub rybę, do tego gotowane lub świeże warzywa w dużej porcji (z potraw mącznych zrezygnuj lub jadaj raz w tygodniu)
IV podwieczorek - koktajl z owoców i maślanki, jogurt z bakaliami, surówka, pieczone jabłko, mała kanapka itp.
V kolacja - kanapki lub danie na ciepło

Przykładowe jadłospisy: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Nie zadręczaj się swoją sylwetką na dwa tygodnie przed wakacjami - jedź i baw się dobrze, a ich czas wykorzystaj na początek zmian żywieniowych - jedz dużo warzy i owoców oraz lekkich dań. Ruszaj się dużo, spaceruj, pływaj, a po powrocie z wakacji kontunuuj te zmiany. Udanego wypoczynku!;-)

Pozdrawiam