Czy możliwe jest wystąpienie owulacji w 23 dniu cyklu?

Dzień dobry,
nurtuje mnie pewien problem. Jeśli z reguły moje cykle są nieregularne, bo przeważnie wynoszą 35dni, ale zdarzały się też krótsze, bo 32-34, ale też - dwa razy w ciągu ostatniego roku- trwały 38 i 40 dni. To czy możliwa jest tak późna owulacja (bo w 23dniu). Podaję 23 dzień, ponieważ niedawno zakupiłam testy owulacyjne i zaczęłam obserwację w 19dniu ostatniego cyklu, z czego 3 testy kolejno dzień po dniu pokazały wynik negatywny, a w 22 dniu pojawiły sie dwie kreseczki (i wydawało się, że są jednakowo wyraźne) i oczywiście odczuwałam większą wilgotność niż zwykle - a w 23 dniu kreseczki pojawiły się nadal dwie i dodatkowo wystąpiło niewielkie różowate krwawienie powiązane z niewielkim bólem w podbrzuszu.

Jeśli była to owulacja to prawidłowo miesiączka powinna wystąpić za 14 dni tak? Bo w takim przypadku znowu będę miała 36-37dniowy cykl, a to chyba niezbyt dobrze?
Mam również pytanie, czy jeśli występują u nie od czasu do czasu dziwne, ciemnobrązowe plamienia i wydaje mi się, że bywało to albo w połowie lub w tej drugiej połowie cyklu (lub też dzień przed miesiączką lub dzień przed...) to oznacza, że będę musiała wykonać badania hormonów? Na czym one polegają? Oraz 3 bardzo istotne pytanie - Co mogą oznaczać skr?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niektóre kobiety mają naturalnie długie cykle i nie wpływa to negatywnie na ich samopoczucie ani płodność. Plamienie, które pojawiło się w 23 dniu cyklu, związane było najpewniej z owulacją. Jednakże długie cykle, w połączeniu z plamieniami śródcyklicznymi, mogą być objawem hiperprolaktynemii (zbyt dużego stężenia hormonu- prolaktyny we krwi). Może Pani więc udać się do lekarza, by skierował Panią na badania hormonalne. Hiperprolaktynemia może być spowodowana gruczolakiem przysadki (niezłośliwym guzem, który często udaje się wyleczyć lekami) lub może ona mieć charakter czynnościowy- nie związany z żadną zmianą organiczną (ten stan również leczymy farmakologicznie, zwykle z powodzeniem).
Pozdrawiam serdecznie!