Czy możliwe jest zaburzenie psychiczne?

Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakieś zaburzenie związany z takim przypadkiem. Mój chłopak cały czas mówi i sprowadza wszystko do jedzenia. Najbardziej u niego liczy się jedzenie. Nie ważna przyszłość byle nie chodzić głodnym. Nie rozumiem tego jak można każde pieniądze wydawać na jedzenie.Na zasadzie jakby miało za chwilę mu zabraknąć. Uważa że jak nie zje to umrze z głodu. Nie można zaplanować przyszłości bo wiąże się z jedzenie nie byciem głodnym. Czy należy to jakoś leczy.

Witam, jeżeli Pani chłopak się zgodzi może skorzystać z konsultacji z psychologiem. Potrzebna jest dłuższa rozmowa z osobą której problem dotyczy, aby stwierdzić czy zachowanie wskazuje na jakieś zaburzenia. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani chłopaka bezpodstawny,
a jednak dla niego przeraźliwy lęk przed uczuciem głodu.
Każdy lęk, również ten przed uczuciem głodu, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
psychicznych i somatycznych, które utrudniają
normalne funkcjonowanie.
Żeby pomóc Pani chłopakowi, trzeba poznać dokładnie
naturę tego problemu, dotrzeć do źródła jego lęku
przed uczuciem głodu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pani chłopaka do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, niestety nie jest możliwe zdiagnozowanie zaburzenia bez konsultacji ze specjalistą. Zachęcam chłopaka do kontaktu z psychologiem w celu pozbycia się wątpliwości na ile problem jest poważny, pozdrawiam, Monika