Czy możliwe jest zajście w ciążę podczas brania tabletek?

Mam następujące pytanie. Ostatnie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych wzięłam w środę. Dzisiaj jest niedziela, a nie mam okresu jeszcze. We wtorek powinnam zacząć brać kolejne opakowanie. Zanik miesiączki zdarzył mi się już wcześniej, ale jak to stwierdziła moja pani dr było to wynikiem brania tabletek. Teraz również nie ma okresu, ale dodatkowo podczas tej 7 dniowej przerwy współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy możliwe jest zajście w ciążę w tym wypadku? Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań jest brak krwawienia z odstawienia.
Zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Jeżeli wcześniej Pani nie współżyła tylko podczas 7 dniowej przerwy to na test ciążowy jest za wcześnie. Należy go wykonać po około 2 tygodniach od stosunku. Wcześniej może Pani wykonać oznaczenie beta-hCG z krwi. Wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia. Należy pamiętać,że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.

Pozdrawiam