Czy możliwe jest zakażenie gronkowcem u 21-latki?

Witam zakonczylam 6 miesieczne leczenie izotretynoiną , trądziku juz nie mam ale martwią mnie podskórne zgrubienia na twarzy i szyi. Nie sa one bolesne ale są widoczne jak naciągne skórę. Mój dermatolog nie wie co to jest. Prosze o pomoc boje sie że trądzik wróci albo ze to jest gronkowiec. Co powinnam zrobić ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Czyraczność wywołana przez gronkowca jest zwykle bolesna, a po pewnym czasie w obrębie guzów pojawia się ropny czop, dlatego najprawdopodobniej nie jest to zakażenie gronkowcowe. Niestety musi pani dalej szukać przyczyny. Polecam udanie się do doświadczonego dermatologa, który być może wyjaśni istotę sprawy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.