Czy możliwe jest zakażenie listeriozą w ciąży?

Jestem w 13 tygodniu ciąży i zjadłam kawałek sera korycińskiego. Dopiero po zjedzeniu doczytałam ze te sweet są produkowane z mleka niepasteryzowanego, co grozi zarażeniem listerioza. Prosze o radę co w takiej sytuacji, czy wykonać badania? Czy w zwykłej morfologii i badaniu moczu wyjdzie jeżeli zostałam zakażona ta bakteria?

Lek. Tomasz Budlewski

diagnoza odbywa się na podstawie badania - posiewu. Materiał pobiera się z nosa, krwi, moczu. proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciążę