Czy możliwe jest założenie implantów zębowych?

Witam ma pytanie ma poważne barki w zębach nie ma 5,6,7 z jeden i drugiej strony na dole ale ma dwie ósemki zęby straciłam ponad 20 lat i chciała bym odbudować zęby ale jak pytałam stomatologo to powiedział że ciężko sprawa implanty nie wchodzą w grę jakie są jeszcze inne opcje i czy w ogóle coś się da zrobić

Dzień dobry,
prawdopodobnie nie można implantować ponieważ po usunięciu zębów zmniejszyła się wysokość kości wyrostka zębowego. Zanik kości jest tym większy im więcej czasu upłynęło od ekstrakcji zębów.
Odbudowa kości wyrostka jest możliwa, wymaga jednak dość dużych i kosztownych zabiegów. Można spróbować odbudować kość wszczepiając na przykład bloczki kostne. Należy jednak pamiętać, że najpierw trzeba uzyskać więcej dziąsła ponieważ kość musi być przykryta czyli wykonuje się plastykę przedsionka. Bloczek kostny musi być przymocowany przy pomocy śrub lub płytek, które, po zrośnięciu się kości, należy usunąć. Jak widać odbudowa wyrostka może wymagać wielu zabiegów. W takiej sytuacji może lepiej jest zrobić protezę szkieletową, która za pomocą klamer będzie opierać się z przodu o czwórki, a z tyłu o ósemki. Zamiast klamer, które mają pewną ruchomość, można na zębach z przodu zrobić korony i protezę przymocować do nich na przykład za pomocą zatrzasków. Daje to dużo większą stabilność protezy, a także ma zalety estetyczne ponieważ nie widać metalowych mocowań.
Można jeszcze rozważyć czy nie istnieje szansa użycia obydwu ósemek i zrobienia stałych mostów protetycznych. Możliwość zależy od długości odcinka, na którym brakuje zębów i od tego jak ósemki stoją. Czasem rozwiązaniem mogą być tak zwane mosty dzielone, przy pomocy których daje się skompensować pochylenie ósemek. Najlepiej jest zrobić gipsowe odlewy szczęk i zaplanować odbudowę protetyczną na modelu.