Czy możliwe jest zapalenie kręgów szyjnych?

Ponad miesiąc temu podczas 12-godzinnej podróży w klimatyzowanym autobusie prawdopodobnie nabawiłem się zapalenia górnych kręgów. Podczas noszenia plecaka, ból był dość duży, każdy ruch głową wywoływał dyskomfort. W pierwszym dniu po powrocie, już bez plecaka czułem kłucie. Po smarowaniu maścią problem zniknął zupełnie. Podczas normalnego funkcjonowania nie czuje już żadnego bólu i dyskomfortu, lecz cały czas, po pewnym czasie noszenia ciężkiego plecaka ból się odnawia i jest wyczuwalny. Znika po krótkim czasie po zdjęciu plecaka i wraca do normy. Czy to okres przejściowy i organizm cały czas dochodzi do siebie po zapaleniu, czy powinnem udać się do specjalisty? Feralna podróż autobusem miała miejsce 3 sierpnia.

Bóle przeciążeniowe kręgosłupa czy neuralgiczne, jak np po "przewianiu", przechłodzeniu, długim unieruchomieniu, stanowią częsty problem; Ważna regularna aktywność sportowa, ćwiczenia, dbałość o kondycję fizyczną Ważne szczególnie u osób, które siedża dużo przy komputerze, laptopie, w aucie, nie mają wystarczająco dużo ruchu! Problem cywilizacji! A potem nagle daleki wyjazd, wędrówki z plecakiem, przeciazenia i pogorszenie sprawności, bóle, ogólna frustracja!!!!. Jak Pan pisze : "Podczas noszenia plecaka, ból był dość duży, każdy ruch głową wywoływał dyskomfort. W pierwszym dniu po powrocie, już bez plecaka czułem kłucie. Po smarowaniu maścią problem zniknął zupełnie. Podczas normalnego funkcjonowania nie czuje już żadnego bólu i dyskomfortu, lecz cały czas, po pewnym czasie noszenia ciężkiego plecaka ból się odnawia i jest wyczuwalny. Znika po krótkim czasie po zdjęciu plecaka i wraca do normy. Czy to okres przejściowy i organizm cały czas dochodzi do siebie .... "
Wskazana pełna konsultacja neurologiczna. Mogą być mieszane przyczyny: krążeniowe, napięciowe, nerwicowe etc... Ocena sprawności i stanu kręgosłupa! Ważna pełna konsultacja, informacje na temat wywiadu, obciążeń chorobowych, wyników badań Ważna pełna ocena stanu zdrowia i objawów neurologicznych PACJENTA. Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację neurologiczną