Czy możliwe jest zapalenie trzustki u 31-latki?

Witam, mam 31 lat i choruje na zespół sjogren. Niepokoi mnie wynik białka całkowitego na poziomie dolnej granicy 6.61 ,norma 6.60-8.70. Poza tym lekko podwyższony cholesterol 210(norma do 200). Mam również od półtora roku podejrzenie autoimmunologicznego zapalenia trzustki. Czy powinnam powtórzyć to badanie i na co ewentualnie może ono wskazywać w moim przypadku? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom białka jest w normie, nie ma znaczenia, czy jest to dolna granica, górna, czy środek - nie powinno być powodu do niepokoju. Cholesterol jest nieznacznie podwyższony, warto zacząć stosować właściwą dietę i starać się regularnie ćwiczyć/spacerować.