Wyrostek sutkowaty a jego zapalenie

Witam, mam takie pytanko, czy możliwe jest zapalenie wyrostka sutkowatego, bez innych objawów poza bólem? Boli mnie (prawe ucho) za małżowiną uszną, ale nie całą, tylko odrobinę nad wypustka wyrostka sutkowatego, no i wypustka. Okolica wyrostka sutkowatego raczej nie jest opuchnięta, a jeśli nawet to nie wiele (w porównaniu do wyrostka lewego ucha). Nie mam gorączki, braku apetytu, problemów z równowaga, słuch w normie. Jedynie powiększony węzeł chłonny na szyi. Do laryngologa długi termin, nie wiem czy iść prywatnie? A czy jeśli zapalenie wyrostka sutkowatego jest możliwe to czy jest ono groźne i może skutkować jakimiś bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami? Może powinnam zastosować jakieś lekarstwo, które nieco zahamuje rozwój choroby. Jeśli wyrostek sutkowaty to coś groźnego to oczywiście udam się do lekarza wcześniej, pójdę prywatnie bo zdrowie jest najważniejsze. Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

tak proszę udać się do lekarzalaryngologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.

Prywatnie, czy na NFZ lekarz zawsze powinien być tym samym uczciwym lekarzem. masz zdrowe ucho,idź do ortodonty, masz problem z wadą zgryzu i dysfunkcją stawu skroniowożuchwowym prawym