Czy możliwe jest zapchanie kanału mlekowego?

Witam mam miesięczne dziecko które karmię piersią, od przedwczoraj w nocy zaczęła bolec mnie pierś i zaczęłam gorączkować, bolały mnie kości , głowa i gardło czytałam że to może być angina ale wzięłam tabletke na gardło i przeszło i potem paracetamol i wszystko było dobrze, dzisiaj w nocy się wypociłam . I rano spojrzałam na pierś i mam czerwoną plamę i obrzęk gdy próbowałam odciągnąć mleko to nie dało rady ale później zaczeło lecieć gęste i pomarańczowe ale to ledwo ledwo, czytałam w internecie że to może być zapchany kanalik mlekowy, robię ciepłe okłady i znowu próbowałam odciagnać to już leci gęste zielone mleko i też tak ledwo ledwo. Nie wiem co robić i co to jest .. POMOCY...

Lek. Wojciech Zygmunt

Jak najbardziej może to być wywołane zatkaniem kanalików mlekowych, co przyczynia się do rozwoju stanu zapalnego i w późniejszym etapie do rozwoju ropnia. Polecam wizytę u lekarza (najlepiej ginekologa) w celu zbadania, potwierdzenia i przepisania odpowiedniego antybiotyku. Pozdrawiam i życzę zdrowia.