Czy możliwe jest zapłodnienie bez stosunku? Czy mogłam przenieść plemniki na papierze toaletowym?

Czy możliwe jest zapłodnienie bez stosunku? Jednak chłopak miał wytrysk, ja miałam niewielką ilość spermy na palcu, póżniej powycierałam ją i umyłam, szłam po dworze w zimnej i wietrznej pogodzie. Byłam w drugim dniu miesiączki, cykle trwają od 26 do 29 dni. Podczas oddawania moczu w trakcie wycierania papierem plemniki mogły jakoś się przedostać? Jak długo żyją poza organizmem? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Nie doszło do bezpośredniego kontaktu spermy z Pani drogami rodnymi. Plemniki poza organizmem mogą przeżyć 18h, warunkiem jest temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. W Pani przypadku plemniki nie miały szans na przetrwanie, zatem nie mogła ich Pani przenieść na dłoniach. Była wówczas Pani w trakcie dni niepłodnych. W zasadzie ryzyko zapłodnienia nie istnieje.

Pozdrawiam