Czy możliwe jest zapłodnienie przez płyn preejakularny?

Sytuacja wygląda tak: w 17 dniu cyklu kochałam się z chłopakiem z prezerwatywą, jednak prezerwatywa zsunęła się i została we mnie. W porę się zorientowaliśmy i nie współżyliśmy dalej, jednak mam pewne obawy, gdyż obserwowałam wtedy u siebie śluz płodny.
Dziś miałam dostać miesiączkę i nie dostałam. Jak myślicie, możliwe jest zapłodnienie przez preejakulat? Znacie takie przypadki? Poza brakiem miesiączki nie mam żadnych objawów. Przeważnie mam 28-dniowy cykl.
Z góry dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Często pada pytanie czy preejakulat może spowodować zapłodnienie. Odpowiedź jest taka, że nie można jednoznacznie wykluczyć zapłodnienia w takiej sytuacji, natomiast 1-dniowe opóźnienie w cyklu nie jest powodem do rozpoznania ciąży.

Długość cyklu może ulegać zmianie nawet pod wpływem czynników psychogennych.

Redakcja abcZdrowie.pl