Czy możliwe jest zarażenie się HPV?

Witam. czy możliwe jest zarazenie sie hpv jesli bylo sie tylko z jednych chłopakiem a wczesniej bylam dziewica a on prawiczkeiem? mam pod językiem dziwne krostki takie odstajace to moze byc hpf? dadam jeszcze ze u wejscia do pochwy tez mam krostki takie odstajace ktore w niczym nie sprawiaja mi dyskomfortu. Dodam że mój partner nie ma żadnych krostek

Witam!
Podstawową kwestią jest, czy może mieć Pani 100% pewność, że Pani partner nie miał wcześniej kontaktów seksualnych. Do zakażenia HPV może dojść również na drodze kontaktu skóry okolic intymnych, więc nie jest konieczny do tego pełny stosunek.
Pomimo zapewnień partnera warto udać się do ginekologa, który obejrzy zmiany, które Pani opisuje oraz może pobrać cytologię.
Nie sądzę, żeby krostki pod językiem miały związek z ewentualnym zakażeniem HPV.
Jeśli jest Pani w wieku poniżej 26 może Pani zaszczepić się przeciwko HPV, ale wcześniej proponuję konsultację z ginekologiem - koniecznie.