Czy możliwe jest zarażenie się liszajcem?

Dzień dobry! Regulowałam dziś brwi znajomej, dopiero po chwili zauważyłam, że pod grzywką na skórze ma dość spory liszajec, którego niestety dotykałam gołą ręką przez kilka minut! Umyłam potem dokładnie ręce i przetarłam żelem antybakteryjnym, ale czy mam szansę się tym zarazić? Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Ryzyko zarażenia niestety istnieje. Dobrze, że powzięła pani środki zapobiegawcze. Miejmy nadzieję, że będą one skuteczne. W razie zakażenia istnieją skuteczne sposoby leczenia. Na następny raz polecam używać jednorazowych rękawiczek do wszystkich klientów. Pozdrawiam i życzę zdrowia.