Czy możliwe jest zdejmowanie gipsu do snu?

Dzień dobry, jestem 3 tygodnie po skośnym złamaniu trzonu V kości śródstopia. Dzisiaj został zdjęty gips i mam chodzić w bucie gipsowym. Czy mogę go zdejmować do spania? Dodam że lekarz powiedział że mam dość „duże” złamanie i nie wspominał nic o tym że zaczyna się zarastać (a minęła 20 doba po złamaniu). W dodatku od kilku dni znowu zaczyna mnie boleć. A po zdjęciu gipsu miałam sine dwa palce (środkowy i drugi, obok dużego palca) czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Palce nie powinny być sine. Może but nie jest prawidłowo dopasowany. Niestety zazwyczaj w bucie powinno się też spać. Najlepiej, gdyby Pani się skonsultowała z ortopedą, który zalecił noszenie buta.