Czy możliwe jest zdiagnozowanie padaczki tylko na podstawie wywiadu?

Witam. Czy możliwe jest zdiagnozowanie padaczki tylko na podstawie wywiadu? Neurolog zlecił EEG i TK, wyszły w normie. W marcu skierował mnie do szpitala- znów EEG, rezonans, doppler tętnic szyjnych i przyczaszkowych ok, badania krwi też ok. Ale postawiono diagnozę- padaczka. Pytam tak teoretycznie, przepisane leki biorę i nie odstawie ich bez konsultacji z lekarzem. Ale wciąż czuję się jak hipochondryczka, może sobie uroiłam chorobę... Mam też niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię

Renata GrzechociĹska

Jeśli wywiad przeprowadzony z pacjetem jest dokładny lub lekarz widział napad, można rozpoznać padaczkę.