Czy możliwe jest, że miesiączka wystąpi dopiero po 21 tabletkach?

Brałam tabletki antykoncepcyjne M***. Przerwałam na trzy miesiące, w czasie przerwy miałam miesiączki regularne. Teraz ponownie zaczęłam brać tabletki. Kiedy mniej więcej wystąpić miała miesiączka, miałam krwawienie, wzięłam więc 1. tabletkę. Niestety, okazało się, że było to chyba tylko jakieś plamienie - było słabe i zanikło, a nie 1. dzień cyklu. Miesiączki nadal nie mam - 10 dni od plamienia i rozpoczęcia opakowania. Test ciążowy robiłam - negatywny. Czy mam dokończyć to opakowanie i czy możliwe jest, że miesiączka wystąpi dopiero po 21 tabletkach?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli jest Pani w połowie opakowania, to błędem byłoby odstawianie preparatu do czasu wystąpienia krwawienia. W obecnej sytuacji powinna Pani dokończyć opakowanie i wykonać zalecaną 7-dniową przerwę. Najprawdopodobniej, w 2-3 dniu jej trwania wystąpi krwawienie z odstawienia, powszechnie uznawanego za miesiączkę.

Na koniec chciałabym zwrócić Pani uwagę, że test wykonany został za wcześnie, by móc całkowicie wykluczyć ciążę. Wiarygodne wyniki testów ciążowych wykonywanych z moczu uzyskuje się dopiero po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia.

Pozdrawiam