Czy możliwe jest, że płód jest o tydzień większy?

Witam! 24 sierpnia miałam okres, byl on jednak bardzo skąpy i trwał dwa dni. 7 listopada crl płodu wynosilo 52,6 mm. lekarz okreslił tę wielkosc na 12 tydzien, ale od ostatniej mies. minęło 11 tygodni. Chcialabym się dowiedziec czy mozliwe jest, że płod jest o tydzien większy przez to ze cykl mogl byc krotki i do zaplodnienia np doszlo juz 8 dnia cyklu?

Witaminy w ciąży

Milena Lubowicz

Tak, oba scenariusze są prawdopodobne. Proszę jeszcze wziąć pod uwagę błąd usg, gdyż każdy aparat jakimś błędem obarczony jest. Ale jest to całkiem normalne i rozbieżności rzędu 1-2 tygodnie nie budzą szczególnego zdziwienia.
Pozdrawiam