Czy możliwe jest, że przy zakażeniu bakterią helicobacter pylori występują bardzo silne bóle żołądka?

Dobry wieczór. Czy możliwe jest że przy zakażeniu bakterią helicobacter pylori występują bardzo silne bóle żołądka na wysokości klatki piersiowej? Żona po badaniu krwi i kału dostała diagnozę że jest tą bakterią zarażona oraz zostały jej przepisane trzy antybiotyki jednak po trzecim dniu ich brania nie widać poprawy a ona codziennie wieczorem leży przez godzinę z bardzo silnym bólem. Dodatkowo karmi piersią a te leki mimo że niezbyt bezpieczne nie pomagają. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Zakażenie Helicobacter może wywoływać wiele chorób żoładka i dwunastnicy, także takie, które powodują silny ból. Leczenie tego zakażenia wymaga stosowanie obecnie terapii 4 lekami przez 14 dni ( kiedyś stosowano 3 lekowe schematy przez 7 dni). W skład tej terapii wchodzą antybiotyki w wysokich dawkach. Żona nie powinna karmić piersią podczas tego leczenia.