Czy możliwe jest, że te objawy to jedna choroba?

Dzień dobry, mam 19 lat i zdecydowałam się zadać tu pytanie, ponieważ wizyty u lekarzy są dość odległe. Cierpię z powodu ciągłych bólów głowy zdiagnozowanych jako prawdopodobna migrena (na co biorę leki obniżające ciśnienie), oprócz tego niemiarowość serca, krótkie skurcze mięśni, ciągłe zmęczenie, bezsenność w nocy i senność w ciągu dnia. Czy możliwe jest, że te objawy to jedna choroba? A jeśli tak to do jakiego lekarza powinnam się udać? Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie.

Witam,

owszem, istnieje możliwość, że wszystkie powyższe objawy mają wspólne psychogenne podłoże.
Nadmierna senność w ciągu dnia może być konsekwencją bezsenności w nocy- jednak może wynikać też z obniżenia energii charakterystycznego dla depresji. Z kolei niemiarowość serca oraz bóle głowy mogą być przejawami lęku często depresji towarzyszącemu. Jeśli diagnostyka somatyczna nie wykazałaby uchwytnych przyczyn dolegliwości zachęcałbym do udania się do psychiatry.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl