Czy możliwe są cykle bezowulacyjne u 27-latki?

Witam, z mężem staramy się o dziecko. Od dawna wiem, że mam niedomoge lutealna i dlatego stosowałam Duphaston a następnie tabletki antykoncepcyjne. Martwię się że coś ze mną nie tak ponieważ robię testy owulacyjne od 11 DC do 25 DC i ciągle mam dwie kreski ale ta testowa jest nieznacznie jaśniejsza od kontrolnej . Czy to może być cykl bezowulacyjny? Czy mogła wystąpić owulacja choć poziom mojego lh nie przekroczył granicy określonej przez producenta testu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to też oznaczać, że test był np. przeterminowany lub uszkodzony. Aby dokładnie ocenić czy Pani cykle są owulacyjne powinna Pani udać się do ginekologa na wizytę kontrolną.