Czy możliwe są halucynacje spowodowane stresem?

Witam. Mam 26 lat, mój mąż 27. Chodzi tu o niego. Od jakiegoś czasu przeżywa w pracy silny stres /awans na wyższe stanowisko . Cały czas myślami jest w pracy. 2 miesiące temu miało miejsce coś czego nigdy bym się nie spodziewałam. Zacznę od tego ze mąż przez natłok obowiązków spędzał noce przed komputerem.. doszła do tego zazdrość o mnie zupełnie niewiem dlaczego zaczął mnie no coś podejrzewać bez żadnych podstaw i tu się zaczęło najgorsze . Jedna nieprzespana noc druga trzecia mąż czegoś szukał jakiegoś dowodu na to że go oklamuje jednak nic nie znalazł. Zaczął widzieć rzeczy które nie miały miejsca-jakies światełka słyszał jakieś wibracje oskarżal mnie ze coś chowam sprawdzał moje dłonie , wydaje mi się ze to były halucynacje. Bardzo się przestarszylam. Miejsc był spokój i sytuacja znowu się powtórzyła. Mąż zaczął mnie obserwować ukrycia. Stres w pracy minął i wszystko jak ręką odjąl. Co to może być. ? Bardzo się boje ze sytuacja się powtórzy czego bardzo bym nie chciała. Nie mogę przestać o tym myśleć .

Dzień Dobry.

Ciężko stawiać diagnozę przez Internet.
Myślę, a nawet uważam, że przewlekły stres znacząco wpływa (negatywnie) na nasz organizm, procesy poznawcze, myślenie, odczuwanie i wiele, wiele innych.
W związku z powyższym proponuję porozmawiać z mężem i spróbować przekonać go do wizyty u psychoterapeuty, która będzie znacząco pomocna.

D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB: @nadzycie

Witam, trudno jest postawić diagnozę na podstawie informacji, o których Pani pisze, ale słusznie niepokoi Panią zachowanie męża. Może to być przeciążenie stresem, ale możliwe jest też, że są to objawy rozwijającej się choroby. Mąż powinien udać się na konsultację do psychiatry, ewentualnie psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Zachęcałabym do podjęcia konsultacji z lekarzem psychiatrą. Podobne zaburzenia mogą (ale nie muszą!) być sygnałem choroby (np. schizofrenii paranoidalnej), dlatego ważne byłoby poddanie się diagnostyce i określenie zarówno przyczyn zaburzenia jak i możliwości leczenia (farmakoterapia, psychoterapia itp).

Witam Panią
Długotrwały stres może prowadzić różnych zaburzeń,
jednak na podstawie Pani opisu nie można stwierdzić nic pewnego.
Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby problem Pani męża został
prawidłowo zdiagnozowany.
Wskazana osobista konsultacja z lekarzem psychiatrą
oraz psychologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl