Czy możliwe są problemy z żołądkiem?

Dzień dobry. Od około 2 latach mam problem, który czasami może przypominać refluks, ale czasami mam wrażenie, że to jednak coś innego. Pytam tutaj, ponieważ chciałbym się dowiedzieć, gdzie powinienem udać się najpierw, albo co wykluczyć. Kwestia zębów odpada, bo regularnie chodzę do stomatologa. Głównym objawem, który mnie niepokoi najbardziej to dziwny zapach z ust, czasami kwaśny, czasami trudny do zdefiniowania. Podejrzewałem refluks, bo często towarzyszą inne objawy, odbijania, zgagi czy jakiegoś pieczenia w przełyku. Na pewno objawy nasilają się gdy po posiłku się położę, albo będę wykonywał jakieś energiczne ruchy typu skakanie czy inne ćwiczenia. Przez jakiś czas towarzyszyło mi także uczucie guli w gardle, ale póki co przeszło i występuje bardzo rzadko. Być może jest to wina na płaszczyźnie laryngologicznej, bo od dłuższego czasu mam częściowo zatkany nos (oraz uczucie zatkania między nosem, a gardłem, przez co odruchowo wydmuchuje nos, żeby coś tam się w środku odetkało) i w czasie letnim alergię (niestwierdzoną, bo na wakacje wyjeżdżam z kraju, a w innym miejscu odczuwam ulgę). Po wielu potrawach odczuwam momentalnie kwaśny posmak w ustach i takim przykładem jest opłatek,pieczywo(te rzeczy od razu mi się z tym kojarzą). Czasami niekoniecznie jest to związane z nieprzyjemnym zapachem z ust, a tylko kwaśnym posmakiem. Zauważyłem też, że w przypadku dłuższej przerwy od jedzenia występuje nieprzyjemny zapach z ust. Na pewno lepiej się czuję po odstawieniu nabiału, a np. jak czasami wypiłem po siłowni jakiś napój proteinowy na bazie mleka to od razu nastąpił kwaśny posmak w ustach. Dziwnym przypadkiem jest, że często po wypiciu wina mam mocno zafarbowany język, zęby i usta i też po winie występuje często nieprzyjemny zapach z ust. Język czasami ma kolor żółty, ale to być może od kawy, którą sporadycznie piję, natomiast często język jest biały. Czy jest to ewidentnie objaw refluksu ? Czy raczej powinienem iść też na inne badania ? Zależy mi na tym by iść na gastroskopię dopiero w ostateczności, bo to badanie na pewno sprawi mi wiele problemów, znając moją reakcję na zwykłą kontrolę przełyku czy wizytę u dentysty.

Gastroskopia to badanie które powinien Pan wykonać właśnie przede wszystkim w diagnostyce. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany (72h) okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.