Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe, że dusiłam się przez astmę?

Mam 16 lat i od 4 lat uprawiam wyczynowo lekkoatletykę - bieganie. Podczas rozbiegania (40 minut szybkiego truchtu) pierwszego dnia na obozie w górach zaczęłam się dusić - przez 2 minuty nie mogłam złapać oddechu, po chwili wszystko się uspokoiło i pobiegłam dalej. Czy to może być astma? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam serdecznie,
Jeżeli objawy pojawiły się tylko jeden raz to raczej astma nie jest ich przyczyną. Być może zmiana klimatu niekorzystnie wpłynęła na Pani wydolność powodując dolegliwości. W przebiegu astmy wysiłkowej, która zresztą nie jest częstą postacią astmy, dolegliwości pojawiają się w trakcie lub tuż po wysiłku. Jednak objawy te nawracają.
Wskazana jest wizyta u lekarza, może najlepiej rozpocząć wizytę od lekarza rodzinnego. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność rozszerzania diagnostyki i wykonania badań dodatkowych czy specjalistycznych konsultacji.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy