Czy możliwe, że jest to coś innego niż przepuklina w tej okolicy z takimi objawami?

Mam 28 lat, 8 lat temu miałem operacje przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Od kilku miesięcy wyczuwam objawy jej nawrotu - dyskomfort i małe uwypuklenie które mogę odprowadzić uciskiem, podobnie jak kiedyś przed operacją. Chirurg który mnie operował i drugi u którego byłem, po zbadaniu (obaj użyli też USG) nie stwierdzili nawrotu. Czy możliwe że jest to coś innego niż przepuklina w tej okolicy z takimi objawami? Czy 2 chirurgów z USG nie wykryło nawrotu, nawet jeśli jest mały? Co robić?

Witam , trudno jest mi ocenić na odległość , bez zbadania pacjenta! Nawrót jest prawdopodobny ale nie jest oczywisty! Proponuję wykonać bad. usg w sytuacji , kiedy to uwypuklenie nie jest odprowadzone , tzn.wciśnięte , czyli kiedy jest obecne! z.żurawski