Czy możliwe, że jestem w ciąży, gdy pominęłam 19. tabletkę antykoncepcyjną?

Witam. Mam 28 lat. Zapomniałam wziąć 19 tabletki z listka, miałam ją zażyć w sobotę o 20 godz, a zażyłam ją razem z tabletką 20 w niedzielę. W poniedziałek zażyłam ostatnią 21 tabletkę. Współżyłam z mężem w poniedziałek. Teraz dopiero zaczęłam czytać i wiem, że powinnam przyjmować kolejne tabletki z nowego opakowania bez przerwy, a tego nie zrobiłam. Proszę mi powiedzieć, czy możliwe, że jestem w ciąży? I czy test ciążowy wykryje ciążę w dniu spodziewanej miesiączki, czyli w czwartek (3 dni po współżyciu). Jeśli muszę poczekać, to mam brać kolejne opakowanie tabletek po przewie 7-dniowej czy nie? Wiem, że mimo krwawienia z odstawienia, mogę być w ciąży. Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety w Pani przypadku istnieje ryzyko ciąży. Test ciążowy może być miarodajny najwcześniej 2-3 tygodnie od stosunku. Może Pani skrócić obecną przerwę w zażywaniu pigułek i do razu rozpocząć nowe opakowanie, być może to zmniejszy nieco ryzyko ciąży... Za jakieś 2-3 tygodnie proszę wykonać test ciążowy i powtórzyć go np. po tygodniu. Jeśli okaże się pozytywny, to trzeba od razu zaprzestać zażywania pigułek.

Pozdrawiam!