Czy możliwe, ze jestem w ciąży w wyniku stosunku seksualnego bez dodatkowego zabezpieczenia?

Witam. Stosuję antykoncepcje hormonalną 24 4. Drugą tabletkę placebo zwróciłam, ponieważ przy krwawieniu pojawiły się wymioty. W dniu zażycia 3 tabletki aktywnej z kolejnego opakowania odbyłam stosunek seksualny bez dodatkowego zabezpieczenia oraz bez wytrysku. Czy są szanse, że jestem w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, tabletki placebo nie zawierają substancji aktywnej, więc zwymiotowanie jej nie ma znaczenia dla działania ochronnego tabletek.