Czy możliwe, że kobieta nigdy nie przeżyje orgazmu?

Mam na imię Alicja, mam 22 lata, od 3 lat prowadzę aktywne życie seksualne. Miałam 4 partnerów, seks z żadnym z nich nie sprawiał mi żadnej przyjemności. Gra wstępna doprowadzała mnie często do podniecenia ale na tym koniec! Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę jakoś to zmienić. Mój obecny mąż po każdym stosunku pyta mnie czy było mi dobrze, nie chcę go okłamywać, więc zawsze odpowiadam, że nie i to powoduje znaczne pogorszenie naszych relacji, a po za tym czuję, że wpędzam go w kompleksy. Czuję się winna za naszą obecna sytuację, ponieważ on bardzo się stara i niczego mu nie brakuje tylko ze mną jest coś nie tak. Boję się, że to może zagrozić naszemu małżeństwu. Bardzo proszę o pomoc. W moim mieście nie mam nikogo z kim mogła bym o tym porozmawiać, dlatego też są państwo moją jedyną deską ratunku. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź, Alicja

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wśród zaburzeń seksualnych istnieje zjawisko anorgazmii. Jest to dysfunkcja seksualna definiowana jako zaburzenia w występowaniu orgazmu, którego w czasie stosunku nie udaje się osiągnąć w ogóle, pomimo występowania typowych objawów podniecenia seksualnego.
W większości przypadków anorgazmia występuje u kobiet, u których może mieć podłoże nerwicowe, czy też prowadzić do zaburzeń nerwicowych.

W opisanej sytuacji być może występuje opisane zjawisko. Bardzo dobrze, że jest Pani szczera w stosunku do męża. Proponuję wyjaśnić istotę problemu oraz to, że brak orgazmu nie jest spowodowany przez niego.
Proponuję skonsultować problem z seksuologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl