Czy możliwe, że kolor stolca u dziecka to jeszcze wina alergii?

Córka 7 miesiecy jest karmiona Pepti 2 oraz warzywami i rzadziej owocami, od ok. 2 tyg. ma problem z robieniem kupki ale po trudach jest w konsystencji plasteliny i kolorze zielonym Jakiś czasem temu dostała 2 razy alergii od produktów nowych. Od ostatniego razu minęło już 3 tyg. czy możliwe że kolor to jeszcze wina alergii? Córce ogólnie nic nie dolega, tylko jest nieco bardziej marudna niż dotychczas. Do picia dostaje wodę z małą ilością soku jabłkowego, aby pomogło rozrzedzić kupkę?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza pediatry i ocena w badaniu bezpośrednim

Witam
Odpowiadając na Pani pytanie, niestety problemy z kupkami mogą wynikać z alergii lub nietolerancji pokarmowej. Poza tym inna z przyczyn to zaburzona flora bakteryjna w jelitach. Polecam wykonanie badań. Czasem ( i to wcale nie rzadko) alergii towarzyszy także nie zdiagnozowana nietolerancja pokarmowa aby ją potwierdzić lub wykluczyć potrzebne są specjalistyczne testy. Podobnie jeśli chodzi o zaburzenia flory bakteryjnej.
wszystkiego dobrego