Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe, że mam anoreksję?

W okresie gimnazjum i liceum często się trochę głodziłam. Raczej nie jadłam śniadań, w szkole praktycznie nic (czasem zdarzało mi się jeść normalnie), a w domu zwyczajny obiad. Kolacje pomijałam. Było mi z tym dobrze. Czułam się świetnie. I pomimo kompleksów wiedziałam, że zrzucenie upragnionycg kg (z około 52 do 49, 160 cm wzrostu) mi w tym nie pomoże. Dlatego też nie czułam ciśnienia by schudnąć i nie wyrzucałam sobie jeżeli jadłam. Choć wolałam nie jeść. Teraz często mam niesamowite bóle brzucha, takie jakbym była jednocześnie pusta i pełna. Bóle potrafią trwać po kilka godzin i nie ustępują. Nie zdążę zjeść - ból, często bóle są i pomimo zjedzenia. Mimo wszystko ostatnie bóle miałam około dwa tygodnie temu. Rozmawiając z znajomymi (jedna chora na m.in. ED, a druga z licznymi chorobami ustrojowymi) zasugerowały mi, że mogę cierpieć na anoreksję i zapalenie żołądka. Chciałabym zapytać o tą anoreksję... Czy jest to możliwe? Zawsze trzymałam się mojej stałej wagi, podjadałam, ale śniadań raczej nie jem, a kolacje pomijam. Znów powoli wracam do starych nawyków, wczoraj przez zły stan psychiczny znów chciałam się głodzić. Czy mimo normalnej sylwetki i braku paranoicznego parcia na spadek masy mogę cierpieć na to zaburzenie? Jeśli nie, to czy na coś innego?
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Skoro pojawiają się u Pani wątpliwości, i zajmują Pani myśli, jak najbardziej niezbędna jest dla Pani osobista/kontrolna konsultacja, w Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania, celem diagnostyki symptomatycznej oraz (ewentualnego) leczenia.

Dodatkowo, zachęcam Panią do kontrolnej/wstępnej konsultacji, u Lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o optymalnym postępowaniu diagnostycznym.

Serdeczności oraz radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy