Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe, że mam anoreksję?

W okresie gimnazjum i liceum często się trochę głodziłam. Raczej nie jadłam śniadań, w szkole praktycznie nic (czasem zdarzało mi się jeść normalnie), a w domu zwyczajny obiad. Kolacje pomijałam. Było mi z tym dobrze. Czułam się świetnie. I pomimo kompleksów wiedziałam, że zrzucenie upragnionycg kg (z około 52 do 49, 160 cm wzrostu) mi w tym nie pomoże. Dlatego też nie czułam ciśnienia by schudnąć i nie wyrzucałam sobie jeżeli jadłam. Choć wolałam nie jeść. Teraz często mam niesamowite bóle brzucha, takie jakbym była jednocześnie pusta i pełna. Bóle potrafią trwać po kilka godzin i nie ustępują. Nie zdążę zjeść - ból, często bóle są i pomimo zjedzenia. Mimo wszystko ostatnie bóle miałam około dwa tygodnie temu. Rozmawiając z znajomymi (jedna chora na m.in. ED, a druga z licznymi chorobami ustrojowymi) zasugerowały mi, że mogę cierpieć na anoreksję i zapalenie żołądka. Chciałabym zapytać o tą anoreksję... Czy jest to możliwe? Zawsze trzymałam się mojej stałej wagi, podjadałam, ale śniadań raczej nie jem, a kolacje pomijam. Znów powoli wracam do starych nawyków, wczoraj przez zły stan psychiczny znów chciałam się głodzić. Czy mimo normalnej sylwetki i braku paranoicznego parcia na spadek masy mogę cierpieć na to zaburzenie? Jeśli nie, to czy na coś innego?
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Skoro pojawiają się u Pani wątpliwości, i zajmują Pani myśli, jak najbardziej niezbędna jest dla Pani osobista/kontrolna konsultacja, w Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania, celem diagnostyki symptomatycznej oraz (ewentualnego) leczenia.

Dodatkowo, zachęcam Panią do kontrolnej/wstępnej konsultacji, u Lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o optymalnym postępowaniu diagnostycznym.

Serdeczności oraz radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy