Czy możliwe, że mam jakąś chorobę genetyczną?

W wieku 25 lat dowiedziałam się, że urodziłam sie z rozszczepem podniebienia, z którym nie zrobiono nic. w dzieciństwie z racji wielu angin i problemów ze słuchem, przeszłam operację- paracentezę obustronną, miałam mieć usunięty migdał do czego nie doszło. Dodatkowo dowiedziałam się, że urodziłam się z małą tarczycą. Od kilku lat jestem na euthyroxie, tarczyca bez żadnych oznak stanu zapalnego, anty TPO, aTG, ft3 i ft 4 w normie. obecnie rozpoznane mam: niedoczynność tarczycy, refluks żołądkowo- przełykowy, przewlekłe zapalenie żołądka, insulinoopornosć, anemię i otyłość. Gruba jestem odkąd tylko pamiętam. Czy te wszystkie moje choroby łączą się w całość? Czy mogę mieć jakaś chorobę genetyczną. Dodam też, iż jestem naturalnie rudowłosa, więc jeden gen już zmutowany.

Lek. Paweł Szadkowski

Podane przez Panią dolegliwości i rozpoznane choroby nie wskazują na żadną chorobę uwarunkowaną genetycznie.